Z  učenci 7. razreda smo v sredo, 25. 10. 2023, sodelovali v nacionalnem projektu Rastem s knjigo, ki skuša osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

Ogledali smo si knjižnico Prežihov Voranc, kjer nam je prijazna bibliotekarka, Nina Jeklič, razložila vse o splošnih knjižnicah. Ob koncu predavanja smo v dar dobili knjigo Irene Androjna: Modri otok, ki jo osmošolci in devetošolci prebirajo za Cankarjevo priznanje.

Po ogledu knjižnice smo se peš odpravili do Narodnega muzeja Slovenije, kjer smo si ogledali razstavo 150.000 let prazgodovine, kjer nas je najbolj pritegnila vaška situla, ki smo si jo natančno ogledali.

Naravoslovni dan se je kar prehitro končal, izvedeli pa smo veliko novega.